
Członek zwyczajny i założyciel Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Mieszkał i tworzył w Lesznie. Zmarł w grudniu w 2024 roku. Tematami jego twórczości były: malarstwo pejzażowe w technikach olejnych i akwarelowych, drzeworyt o tematyce muzycznej, a także linoryt ukazujący przyrodę, łowiectwo i architekturę. Był członkiem: Sekcji Plastycznej Domu Kultury w Lesznie, w którym od 1954 roku pełnił funkcję prezesa i członkiem Związku Artystów Plastyków oddział w Poznaniu, członkiem i założycielem Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury w Poznaniu, członkiem redakcji Zachodniego Poradnika Łowieckiego w Poznaniu oraz ilustratorem jego artykułów. Jego dorobek artystyczny to: ponad 20 wystaw indywidualnych, w tym w Muzeum Okręgowym w Lesznie, BWA w Lesznie, w Warszawie, w Niemczech w Suhl i Moers. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych, w tym w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych, w tym w Muzeum Narodowym w Warszawie. Nagrodzony na wielu ogólnopolskich konkursach graficznych i malarskich. Odznaczony medalem św. Huberta za całokształt prac kulturotwórczych w Polskim Związku Łowieckim. Autor sześciu teczek grafiki (linorytów) o tematyce przyrodniczo-łowieckiej. Wraz ze swoją żoną Genowefą uwielbiali podróże, a ich ulubionym miejscem było Mielno. Za przywiązanie do tego miejsca wiosną 2019 roku otrzymali od Burmistrza Miasta Mielno prestiżową nagrodę w postaci statuetki „Turystyczny Przyjaciel Gminy Mielno”.
Po raz ostatni spotkaliśmy się z Benedyktem i jego żoną Genowefą podczas Międzynarodowego Pleneru Silesia Tak Art we wrześniu 2022 roku we Wrocławiu. Od momentu powstania naszej organizacji kolega Benedykt wspierał działania Silesia Tak Art za co w maju 2022 roku został uhonorowany dyplomem oraz Statuetką „Anioła Silesia Tak Art”. W kwietniu 2024 roku został Zasłużonym Członkiem Stowarzyszenia Silesia Tak Art.














